Táborští dorostenci vyšli bodově naprázdno

čtvrtek, 27. dubna 2017, 15:59

Ani dva góly Leoše Vozihnoje nestačily táborské devatenáctce na zisk bodů v Ústí nad Labem. Třígólové manko také marně doháněl táborský mladší dorost U16. Ze hřiště Viktorie Tábor si v obou kategoriích odvezla všechny body žižkovská Viktorka.

ČLD U19

FK Ústí nad Labem – FC MAS Táborsko 3:2 (3:0)

Branky FCT: 63. a 74. Vozihnoj.

Sestava FCT: Matoušek – Větrovský (86. Hofbauer), Kmeťo, Vysušil, Laszák (23. Bouchal) – Dvořák, Schramhauser, Sazma – Postřihač (76. Mikuláštík), Vozihnoj, Radosta (72. Víteček).

Karel Musil, trenér U19: „Nevyšel nám první poločas, chyběla koncentrace, udělali jsme hrubé chyby a soupeř nás výrazně potrestal. Druhý poločas byl úplně jiný, soupeře jsme přehrávali, vytvářeli si šance, ale vyrovnat se nám nepodařilo.“

ČLD U17

FC MAS Táborsko – FK Viktoria Žižkov 1:4 (0:2)

Branka FCT: 77. Mareš

Sestava FCT: Zadražil – Hřídel, Fical, Volf, Danda – Říha, Brabec – Strejček, Horváth, Štefl – Mischnik.

Zbyněk Jaroš, trenér U17: „Výsledek utkání asi odpovídá průběhu zápasu. Kvalita byla na straně soupeře. Každý takový zápas je nyní pro nás poučením a školou, ačkoliv máme s Viktorkou dobré vzájemné skóre, nyní nejsme schopni tyto soupeře přehrávat. Pro hráče je to ukázka toho, že musí neustále pracovat na sobě a na svém zlepšení. Pozitivní byl návrat Hřídela po dlouhém výpadku a herní zlepšení u Strejčka. Až v další sezóně uvidíme, zda aktuální práce s týmem nese ovoce.“

ČLD U16

FC MAS Táborsko - FK Viktoria Žižkov 2:3 (0:2)

Branky FCT: 56. Fical, 67. Strejček.

Sestava FCT: Nowák – Červ (41. Belada), Jindrák, Sohler, Studenovský – Brabec, Soukal – Ott (52. Fical), Nguyen, Kahoun – Dumbrovský (62. Strejček).

Pavel Regásek, trenér U16: „V utkání s Viktorkou jsme bohužel dostali školu s efektivity, soupeř nekompromisně trestal naše individuální chyby v prvním poločase a tím již ve 30. minutě vedl o dvě branky. V prvním poločase jsme vůbec neplnili taktické úkoly a soupeř nás bohužel krutě vytrestal. V systému, kdy hrajeme na dva defenzivní štíty, se prostě nemůže stávat, že soupeř se během pěti minut hry dostane zcela volný třikrát k zakončení dva metry před pokutovým územím. Dále nás srazí další individuální chyba obránce, která jednoznačně plyne z nekoncentrovanosti k dané herní situaci. Soupeř byl v tuto chvíli na koni a určoval tempo hry. Do druhého poločasu jsme museli reagovat střídáním dvou hráčů, na hřiště se dostal Fical s Beladou, hlavně prvně jmenovaný naši hru značně oživil a nakopnul naše sebevědomí. Od této chvíle jsme se začali více prosazovat, vyhrávat více osobních soubojů a celkově i úroveň utkání šla nahoru. Právě Patrik Fical v 56. minutě utkání vstřelil branku a zavelel do boje. I přes velkou snahu všech hráčů jsme bohužel k obratu v utkání již nedošli. Kevin Strejček sice ještě korigoval na 2:3, ale čas na vyrovnání již nezbyl. Viktorka se u nás prezentovala velmi kvalitním a hlavně bojovným výkonem a zaslouženě si od nás odvezla tři body. Musíme pracovat dál a hlavně myslet pozitivně, lepší výsledky se pak jistě dostaví. Z utkání bych chtěl vyzdvihnout individuální výkony hráčů Jindráka, Nguyena a Ficala.“