sobota, 11. listopadu 2017, 13:41

Mimořádně v sobotu dopoledne sehráli své poslední domácí střetnutí hráči Junioru Strakonice a poprvé na stadionu na Sídlišti hostili českobudějovickou Slavii.

Sešívaní přijeli do Strakonic s nejlepší obranou v soutěži, ale tentokrát nebyla jejich nejsilnější stránkou. Sešívaní obdrželi pět gólů a se Strakonicemi prohráli na podzim již podruhé. Doma u Malého jezu padli po Zušťákově gólu 0:1.

Na Sídlišti otevřel skóre povedeným trestným kopem Tomáš Kostka ve 22. minutě. Sedm minut před přestávkou přidal druhý gól po přesném centru Petr Baloušek. Slávisté snížili ve 49. minutě Františkem Pauchem, ale Tomáš Kostka odpověděl již za dvě minuty. Budějovická obrana faulovala v 59. minutě Kostku a Jan Zušťák zvýšil z penalty na 4:1. Slávistům se podařilo snížit dorážkou Daniela Šťastného, ale poslední slovo patřilo s chutí hrajícím strakonickým hráčům, kteří završili skóre trefou Jaroslava Oušky v poslední minutě.

FK Junior Strakonice - SK Slavia Č. Budějovice 5:2 (2:0)
Góly: 22. a 51. Kostka, 38. Baloušek, 59. Zušťák (pen.), 90. Ouška - 49. Pauch, 78. Šťastný. Rozhodčí: Formánek - Kroutl, Ryneš. Diváků: 60.

Další dopolední výsledky skupiny A I. A třídy

FC Mariner Bavorovice - FC Velešín 3:1 (1:1)
Góly: 23. Rottenborn, 66. Blažek (pen.), 68. Štěpánek - 18. Pomije.

FK Tatran Prachatice - SK Sedlec 2:0 (0:0)
Góly: 77. Škopek, 87. Tesař.

Skupina B

Spartak Trhové Sviny - FK J. Hradec 1910 B 9:1 (5:1)
Góly: 6. Brůha (pen.), 16. Macák, 26. Šemro, 34. Hruška, 38. Macák, 50. Macák, 54. Šemro, 59. Hruška, 88. Randa - 3. M. Votava (pen.).

SK Čtyři Dvory - FK Meteor Tábor 4:0 (2:0)
Góly: 14. Vajo, 20. Maruška, 65. Tengl, 88. Havelec.