Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Jihočeský fotbal

Čížová byla po přestávce k nezastavení. Zbraslavi uštědřila „sedmičku“

úterý, 25. července 2017, 12:03

Po remíze s FK Králův Dvůr (1:1) byl dalším soupeřem Sokola Čížová v letní přípravě SK Zbraslav. Třetiligový nováček se po poločasovém rozkoukávání rozehrál a převahu vyjádřil sedmi góly.

Účastník Pražského přeboru stačil Jihočechům klást odpor jenom v prvním poločasu. Spoléhal se na znalost klíneckého hřiště menších rozměrů a nedovolil favoritovi zcela rozvinout jeho schopnosti. Kombinaci hráčům Čížové ztěžoval i nekvalitní povrch a trvalo dlouho, než si na něj zvykli. Domácí se dokonce po jedné ze standardních situací ujali vedení.

Ovšem po přestávce se rapidně změnil nejenom obraz hry, ale díky tomu i stav skóre. To rychle narůstalo ve prospěch mužů trenérů Kokeše a Staroby. Nakonec se jeho postup zastavil na číslovce sedm. Nakonec tedy čížovský nováček České fotbalové ligy dokázal soupeři vnutit svůj styl hry a zaslouženě vysoko vyhrál.

„Asi nejtěžší bylo přizpůsobit se nekvalitnímu povrchu trávníku. Domácí byli ve výhodě, a dokud stačili fyzicky, byli i nepříjemní a dokázali nám vstřelit branku. Ale naši kluci i přesto podávali kvalitní výkon. A když si už na prostředí zvykli, na place vládli. Musíme ocenit, že se dokázali přizpůsobit nepříjemným podmínkám a nakonec svoji kvalitu prokázali i střelecky,“ hodnotí přípravu se Zbraslaví Radim Kokeš, trenér Čížové.

Čížová zkouší další hráče

V sestavě Sokola Čížová se v nedělním střetnutí objevilo i pár nových jmen. „Pro příští náročnou sezonu samozřejmě potřebujeme posílit tým, abychom ve třetí nejvyšší soutěži obstáli se ctí,“ uvědomuje si Kokeš. Se Zbraslaví už nastoupil slávista Pavel Vávra (na snímku), který je u novice třetí ligy na zkoušce. Devatenáctiletý záložník odehrál minulou sezonu za sešívané v Juniorské lize (19 zápasů/2 góly). Post levého obránce zajišťoval písecký Miroslav Grobár, na kraji záložní řady hrál po přestávce Erži Stojko, který se uvedl premiérovým gólem. „Potřebujeme posílit hlavně defenzivu, někoho dalšího máme v hledáčku, ale je předčasné o tom zatím mluvit,“ dodává Kokeš.

Otazník stále visí nad tím, kde bude Čížová hrát na podzim domácí zápasy. „Stále se jedná a pracuje na tom, aby naše hřiště splnilo všechny potřebné nároky k získání licence,“ říká Kokeš. Příští přípravný zápas odehraje jeho tým v sobotu s Milevskem.

SK Zbraslav – Sokol Čížová 1:7 (1:0)

Branky Čížové: Bálek 2, Janda, Chytrý, Rozhoň, Stojko, Dvořák.

Čížová: Kratochvíl – Zahrádka, Rozhoň, Tomášek, Grobár – Nečas, Janda, Kočí, Dvořák, Pavel Vávra – Chytrý. Střídali Bálek, Janouch, Stojko. Trenéři Radim Kokeš, Zdeněk Staroba.

Napsal(a) Milan Šíma | Foto Jan Škrle

Kam dál?

Milevsko vyučovalo Veselí v produktivitěMilevsko vyučovalo Veselí v produktivitě

Milevsko vyučovalo Veselí v produktivitě

úterý, 25. července 2017, 09:22Fotbalisté veselské Lokomotivy změřili síly v přípravě s přeborovým Milevskem. V sobotu 29....

Memoriál Jaroslava Zemana a Aloise Vacka patřil domácí LomniciMemoriál Jaroslava Zemana a Aloise Vacka patřil domácí Lomnici

Memoriál Jaroslava Zemana a Aloise Vacka patřil domácí Lomnici

pondělí, 24. července 2017, 21:2943. ročník Memoriálu Jaroslava Zemana a Aloise Vacka se uskutečnil za slunného počasí v sobotu 22....

V oslabených sestavách se rozešly Nemanice s Kaplicí smírněV oslabených sestavách se rozešly Nemanice s Kaplicí smírně

V oslabených sestavách se rozešly Nemanice s Kaplicí smírně

pondělí, 24. července 2017, 14:06V pátek v podvečer bylo na programu přípravné utkání mezi účastníkem I. A třídy, který hostil tým z...

© 2011 - 2017 TRIMA CB, s. r. o