sobota, 15. července 2017, 16:54

Šestý a zároveň poslední přípravný zápas před zahájením 2. ligy se černobílým vydařil, stejně jako předchozí duely s Brnem, Slavií nebo Sezimovo Ústím. Porážku utrpěli pouze od Táborska po penaltách a od prvoligové Plzně. Na Složišti chyběl trojlístek ze základní sestavy Wermke, Táborský, Čermák. Hosté zkoušeli obránce Daniela Frnocha, jenž dosud hrál za juniorku Dynama.

Úvodní poločas byl prakticky celý v režii domácího týmu, který se pustil do soupeře s velkou chutí a dlouhé minuty ho zavíral na jeho polovině. Hosté evidentně spoléhali na brejky a k prvnímu významnějšímu ohrožení budějovické branky se dostali ve 12. minutě. Jihočechům trochu trvalo, než zpřesnili zakončení, ale první opravdu velkou šanci dokázali přetavit ve vedoucí trefu. Po rychlé akci ve 23. minutě z pravé strany zacentroval Michal Řezáč a pěknou střelou bez přípravy skóroval Jakub Pešek.

Středočeši mohli srovnat z ojedinělého protiútoku o pět minut později, avšak Luboš Balata po nápřahu ze vzdálenosti asi třech metrů před hranicí pokutového území napálil pouze břevno. V závěru první půle několikrát zaúřadoval domácí hráč černé pleti Elvis Mashike. Jeho hlavička skončila v náruči brankáře Davida Tetoura, následně mířil vedle pravé tyče, ale ve 36. minutě potěšil diváky vydařenou individuální akcí, při níž od poloviny hřiště zatáhl míč po levé straně, zbavil se přitom elegantně dvou protihráčů, kteří se srazili a upadli, a ze sóla nekompromisně přidal druhý gól.

Po obrátce poslali trenéři Dynama do boje trojici čerstvých borců a vystřídali rovněž gólmany. Přeskládaná sestava se trochu hledala, čehož využili hosté k aktivnější hře. Po rohovém kopu Jakuba Vosáhla v 50. minutě vznikl závar před domácí brankou, ale skóre se neměnilo. Naopak ke změně mohlo dojít na opačné straně v 67. minutě, kdy Petr Benát z přihrávky Jindřicha Kaduly trefil břevno. V tu chvíli již byla na trávníku další trojice střídajících Jihočechů. Příležitost dostala kompletní lavička.

V závěru patřila větší aktivita znovu hostům, přesto Jindřich Kadula v 81. minutě krásnou střelou z rychlé protiakce vystrašil střídajícího benešovského gólmana Filipa Hňupa. Krátce před konečným hvizdem Středočech Václav Hašek odzbrojil Lukáše Havla a byla z toho brejková situace, kterou černobílí naštěstí odvrátili na roh. V sestavě Dynama chyběli ze zdravotních důvodů Roman Wermke, Adrián Čermák a Ivo Táborský. Za Benešov premiérově nastoupili Daniel Frnoch, doposud člen budějovické juniorky, a táborský brankář Filip Hňup.

Hlavní kouč vítězů David Horejš byl spokojený s výsledkem i přístupem svých svěřenců. Výhrady měl pouze k výkonu ve druhém poločase. „Utkání splnilo účel. Po těžkých zápasech s prvoligovými celky jsme si vybrali třetiligového soupeře, i když ani ten nelze porazit snadno. První půle byla z naší strany velice dobrá. Dařila se kombinace, nechyběl pohyb. Dali jsme pěkné góly a vytvořili si další šance. Přístup hráčů byl velice dobrý. Ve druhé půli chyběl větší klid ve finální fázi. Bylo znát, že se to hodně prostřídalo, a hra byla trochu nemastná neslaná. Celkově jsme ale spokojení,“ ujistil David Horejš.

SK Dynamo ČB – SK Benešov 2:0 (2:0)

Góly: 23. Pešek, 36. Mashike. Rozhodčí: O. Černý – Flimmel, Petřík. ŽK: 2:1 (27. Kladrubský, 59. Funda – 69. Frnoch). Diváků: 150.

SK Dynamo: Staněk (46. Křížek) – M. Řezáč (46. Havel), Kladrubský (60. Řehoř), P. Novák, Funda (60. Vaněk) – Pešek, Čavoš (46. Moravec), Javorek (46. Benát), Pouček – Mashike (60. Hála), Kadula. Trenéři David Horejš, Jiří Lerch a Petr Skála.