KP: Písek přijel do Třeboně s hráči A mužstva a odvezl si tři body

středa, 7. června 2017, 20:24

Středeční předehrávka 30. kola krajského přeboru patřila rezervě Písku. Ta přijela do Třeboně s pendly z prvního mužstva a na její hře to samozřejmě bylo hodně znát. První poločas patřil hostům, kteří svou převahu vyjádřili i Keclíkovým gólem. Vyrovnaná druhá půle už branku nepřinesla, Třeboni se tak nepovedla letošní domácí rozlučka.

Písek hostitele překvapil a do Třeboně přijel hned se sedmi hráči z A mužstva. "Trošku nás to zaskočilo, původně jsme mysleli, že přijedou s devatenáctkou, ale prý by to špatně dávali dohromady," řekl redakci po zápase vedoucí Jiskry František Švaňa.

Jeho Třeboň měla v prvním poločase problém s výborným pohybem a kombinační kvalitou hostujících fotbalistů. Výborně rozehrával písecké akce středopolař Martin Held, kterého vepředu podporoval kapitán Pavel Keclík, jediný střelec zápasu. Jeho branka ze 41. minuty rozhodla o třech bodech pro hosty, ale kdovíkolik krásy nepobrala. Keclík po rohovém kopu dorazil balón za Jakuba Skálu a uzavřel první poločas – 0:1.

Zatímco v úvodním dějství se Třeboň spíš seznamovala s hrou Písku, druhý poločas už byl vyrovnanější a třeba krajní záložník Jiří Divoký mohl po akci ze strany vyrovnat, ale Jiskra dnes proti silnému soupeři nebyla produktivní, přestože v průběhu zápasu poslala na hrot vedle osamoceného Průchy také Karla Holzepla. Jistotou v bráně Písku byl Lukáš Varyš, který si poradil s vysokými balóny i pár nebezpečnými střelami domácích. Na druhé straně Jakuba Skálu ještě ve druhé půli zachránila tyč, víc toho už předehrávka 30. kola, kromě šesti žlutých karet, nenabídla.

JISKRA TŘEBOŇ – FC PÍSEK B 0:1 (0:1)

GÓL: 41. KECLÍK.
ROZHODČÍ: TUPÝ – MACH, JAROLÍM. DELEGÁT: PRIMUS. ŽK: 4:2 (DIVOKÝ, LONSMÍN, KOPECKÝ, FRANĚK – HELD, HOLUB). DIVÁKŮ: 230.

TŘEBOŇ: SKÁLA – KODRAS, LONSMÍN, HAVLÍK, KOPECKÝ – HOLZEPL (85. BAŠTA), MALICKÝ (68. MATOUŠEK), HOLÝ (81. KUČERA), FRANĚK, DIVOKÝ – PRŮCHA. TRENÉR ZDENĚK PROCHÁZKA.

PÍSEK B: VARYŠ – VELEK, HOLUB, UHLÍK, SAJTL – KULÍK, HELD (89. HUDÁK), VANĚK (85. NĚMEČEK), HRACHOVEC (90. HRALA) – ZUŠŤÁK (76. KINKOR), KECLÍK (87. SIGMUND). TRENÉR JAROSLAV PTÁČEK.

NEJLEPŠÍ HRÁČI: SKÁLA – HELD, KECLÍK, VARYŠ