I. třídy: N. Včelnici dělily dvě minuty od postupu, Strakonice slavily ve Štěkni

neděle, 4. června 2017, 20:08

AKTUALIZOVÁNO - Sobotní zápasy oblastních tříd přinesly jméno dalšího vítěze. Junior Strakonice vyhrál u poslední Štěkně a postoupil počtvrté v řadě! V nadcházející sezoně se bude na Křemelce chodit na A třídu. Pouhé dvě minuty dělily od postupu do krajského přeboru N. Včelnici, ale u Malého jezu neudržela vedení se Slavií ČB a na korunovaci si musí počkat minimálně do příštího víkendu.

Týn za celé jaro nevyhrál a blízko k první výhře sahal v Čekanicích s Meteorem Tábor. V předposlední minutě inkasoval vyrovnávací gól a musel se spokojit s bodem. Blatná prohrála ve Vodňanech a navíc přišla o dva vyloučené. Nová Ves dvakrát dotáhla náskok Chýnova, ale o tolik potřebné body v boji o udržení ji připravil Doubravův gól. Bernartice překvapivě ztratily na domácím hřišti s Vacovem. „Z převahy jsme vytěžili jen jeden gól a hosté z ojedinělé šance po skrumáži před naší brankou vyrovnali v 89. minutě,“ litoval ztráty vedoucí bernartického mužstva Jan Šerhant.

Na Bernartice se nebezpečně tlačí sezimoústecký Sokol. Jako by cítil, že i druhé místo může znamenat postup do kraje. Mistrovské Dražice už jako staronováček krajského přeboru porazil Prachatice. Do přestávky se dvakrát prosadil Marian Horka. „Tak se zase po roce budeme slyšet pravidelněji,“ poznamenal Lubomír Kolář, vedoucí mužstva Dražic a náš letitý spolehlivý zpravodaj.

Beránek skóroval za oba hradecké týmy

Hradecké béčko míří za záchranou. Z předposledního místa uniklo vítězstvím nad Velešínem, na němž se výrazně podílel Tomáš Beránek, který za jeden den stihl čtyři góly za áčko Dačicím a po obědě přidal dva za rezervu! Planá po poločase neuhlídala Jana Peťuleho a exkrumlovský forvard rozhodl dvěma zásahy v rozmezí čtyř minut.  Dobrá Voda se musela vyrovnat s dlouhým oslabením, z penalty dostala vyrovnávacím gól a další jedenáctku brankář Paur vyrazil. Po hodině jí vrátil vedení krásnou ranou Hostek a pečeť přidal kanonýr Granov. „Kluky musím pochválit, v desíti sehráli jeden z nejlepších jarních zápasů,“ uvedl spokojený dobrovodský šéf Zdeněk Frolík.

Druhá Lokomotiva Veselí se rozešla se svou budějovickou jmenovkyní bez branek. Zápas s minimem šancí na obou stranách skončil spravedlivou dělbou bodů. I když tutovka veselského hráče v první půli přímo volala po gólu, ale z pár metrů překopl prázdnou branku… Důležité zápasy se hrály u řeky Malše. A to jak v Roudném, tak blíže k metropoli u Malého jezu. V kabině roudenského béčka došlo k velkému třesku, za nespolehlivé mladíky, s nimiž se klub rozloučí, nastoupili místní patrioti Boža Vogl, předseda Libor Šolc, trenéři áčka Rudolf Otepka s Janem Rezkem. „Za celé jaro jsme v podstatě neměli jeden pořádný trénink,“ zmínil kouč Petr Trefný hlavní důvod záchranářských starostí. Remíza 0:0 proti „Čtyráku“ ale malšanům moc nepomohla. N. Včelnice mohla slavit postup do KP na Slavii, ale červenobílí jim to nedovolili. „Mužstvo ukázalo velkou sílu, prohrávali jsme už 0:2, ale s prvním mančaftem jsme dokázali vyrovnat v závěru gólem Bohůnka z nulového úhlu. Před klukama musím smeknout, jsem moc spokojený,“ chválil předvedený výkon kormidelník Slavie Karel Kladenský.

Loučovice ztratily náskok 4:0!

Vedoucí Bavorovice zdolaly další překážku za návratem do A třídy. K. Újezd rozebraly do šroubku především v posledních devíti minutách, kdy mu přidaly další čtyři góly. V Loučovicích neuběhla ani půl hodina a domácí jedenáctka si vytvořila s Frymburkem čtyřbrankové vedení. Hosté se probudili po přestávce a hattrickem Stanislava Budíka dokázali téměř nemožné. Popáté v řadě bodovaly naplno Ledenice zásluhou agilního Miroslava Kadlece. Střelnici si otevřela Olešnice se sestupujícím Chlumem a Kaplice kanonádou s Dřítní poskočila na třetí místo.

Postupové naděje živí i celky na druhých místech. Počítat se může každý bod, každý gól. Ten nejlepší totiž s největší pravděpodobností postoupí. Vrabci na střeše si cvrlikají o zrušení táborského béčka (přihlášky do divize jsou do neděle), tím by do divize postoupil se Soběslaví i náhradník a z A i B třídy by se muselo směrem nahoru doplnit jedno volné místo. Dvě kola před koncem je na tom nejlépe Lažiště s 57 body.  V odvetách má skvostnou bilanci, deset výher a jednu remízu se Čkyní. Ve druhé půlce jara jsou obávaným protivníkem Sousedovice. Vyhrály pošesté za sebou, do střelecké pohody se dostal Milan Glazunov, který vystřihl proti Lhenicím hattrick za 19 minut. Záchranářské derby Vlachova Březí a posledního Záblatí sledovalo na 150 diváků. První Sedlec poprvé v historii porazil Netolice a zaokrouhlil počet bodů na rovných 60 (nejvíce ze všech skupin B třídy).

Junior a Lom po roce do A třídy

Svého premianta už zná skupina C. Junior Strakonice využil první možnosti k postupovým oslavám povinnou výhrou ve Štěkni. Z vítání vyšší soutěže má bohaté zkušenosti. Před čtyři roky začínal svou pouť po založení mužského fotbalu v Junioru ve IV. okresní třídě a každou sezonu postupuje. Góly se nešetřilo ve Smetanově Lhotě. Padlo jich devět a domácí snižovali na 3:4, závěr však patřil Semicím. Kestřany bodovaly venku jen jednou, v Mirovicích měly skvělý vstup do zápasu. Vedly 2:0 a 3:1, ale domácí ještě do poločasu ztrátu smázli a pak Jakub Převrátil rozhodl svým druhým zásahem. V Putimi stříleli za nováčka bývalí hráči Písku, hattrick oseckého pendla Petra Bělouška přišel vniveč.

Lom u Tábora si užíval postup a splnění předsezonních plánů na domácím hřišti s vlastními fanoušky. Nejlépe střílející tým I. B třídy nemusela remíza s D. Bukovskem ani mrzet. „Kvalitní výkon Bukovska a naše velká marodka rozhodly o dělbě bodů,“ zaznělo z lomského tábora. Sokol těží ze zkušeností bývalých plejerů sezimoústeckého Spartaku a jistě se neztratí ani v A třídě. Branku střeží Laco Chylík, kapitánem je Pavel Vesecký, dále Miroslav Jelen, extáborský Jiří Turek s hrajícím koučem Markem Císařem.

Jak nám nahlásili z Třebětic, všechny jejich góly obstarali s K. Řečicí (4:0) strýc se synovcem. Kapitán Pavel Bastl se trefil dvakrát po přestávce, 19letý Vojtěch Bastl to stihl už v první půli a během čtyř minut. Vrcholí boj o sestup. Vesměs všechny ohrožené celky vyhrávaly. Na přímou bitvu došlo v Řepči. Po podzimu odepisovaný domácí tým, který získal pouhých šest bodíků, se na jaře obdivuhodně zvedl a v zápase o všechno zdolal gólem kapitána Martina Kaspříka v 87. minutě poslední Březnici.

VÝSLEDKY 24. KOLA I. TŘÍD

I. A třída, skupina A

FK Meteor Tábor - FK Olympie Týn n/Vlt. 1:1 (0:1), 89. Švejda - 37. Liška.

Šumavan Vimperk - TJ Hradiště 2:2 (1:1), 39. Pankratz, 60. Samohejl (pen.) - 35. a 78. Rybár.

FK Vodňany - TJ Blatná 2:0 (0:0), 53. Malík, 89. Färber. ČK: 0:2 (43. Sýkora, 72. Svoboda, oba po 2 ŽK).

Sokol Sezimovo Ústí - FC ZVVZ Milevsko B 5:0 (3:0), 7. Bouška, 25. Bartáček, 44. Pěknice, 47. Šmíd, 74. Vilímek.

FK Nová Ves-Brloh - FC Chýnov 2:3 (1:1), 19. a 75. Fischer - 4. J. Basík, 73. Král, 79. Doubrava.

TJ Dražice - FK Tatran Prachatice 3:0 (2:0), 21. a 37. Horka, 62. K. Novotný.

Sokol Bernartice - SK Vacov 1:1 (1:0), 42. Rakovan - 89. Zitta.

I. A třída, skupina B

Lokomotiva Č. Budějovice - Lokomotiva Veselí n/Luž.0:0

FK J. Hradec 1910 B - FC Velešín 4:2 (3:0), 22. Bureš, 29. a 37. Beránek, 73. Rakušan - 52. a 64. Grznárik.

SK Větřní - SK Planá 4:0 (0:0), 51. a 55. Peťule, 62. Dobrovodský, 87. Vegeš (pen.).

Slavoj Hrdějovice - Jiskra Nová Bystřice 2:1 (1:0), 6. Havierník, 48. Ridvan - 82. Kaiseršot.

SK Dobrá Voda - SK Nemanice 3:1 (1:0), 26. a 88. Granov, 68. Hostek - 58. Křiváček (pen.). Další penaltu hosté neproměnili. ČK: 1:0 (16. Choboda). Diváků: 168.

Malše Roudné B - SK Čtyři Dvory 0:0

SK Slavia Č. Budějovice - TJ Nová Včelnice 2:2 (0:1), 72. Bravenec, 88. Bohůnek - 44. Bednář (pen.), 60. vlastní (Wegenkittl).

I. B třída, skupina A

FC Mariner Bavorovice - Sokol Kamenný Újezd 6:0 (2:0), 38. Kučera, 44. Granov, 81. a 90. R. Hanousek, 83. Hanzal, 87. Boubal.

Slavoj Ledenice - Sokol Suchdol nad Luž. 2:1 (1:0), 32. a 86. Kadlec - 73. Trmal. ČK: 0:2 (86. Štěpánek a Arenberger).

Sokol Chvalšiny - TJ Nová Ves 0:0

Vltavan Loučovice - FC Šumava Frymburk 4:4 (4:0), 16. a 29. Karták, 19. Dudla, 26. Toman - 52. Koršala, 60., 72. a 79. Budík. Ve 29. min. byl stav 4:0!

Spartak Trhové Sviny - FK Dynamo Vyšší Brod 6:1 (1:1), 2. Kolář, 48. Macák, 51. Kurali, 71. Šemro, 77. Chromčák, 80. Valenta - 22. Dibďák.

Sokol Olešnice - Jiskra Chlum u Třeboně 7:0 (3:0), 22. Buřič, 25. Drtina, 30. Hanzal, 47. Horelica, 52. Janeček, 45. Burda, 75. Koktavý.

FK Spartak Kaplice - TJ Dříteň 8:0 (3:0), 12. a 77. Lesňák, 86. a 88. Urazil, 8. Řepa, 19. Gondek, 53. Kebl, 80. Micák.

I. B třída, skupina B

Sokol Stachy - SK Zliv 1:1 (1:0), 12. Vrhel - 79. Kubeš.

SK Vacov B - FK Lažiště 0:3 (0:2), 36. Pěsta, 38. Sedláček, 67. vlastní (J. Mls).

Blaník Strunkovice - SK Čkyně 1:4 (0:2), 88. Kureš - 14. Král, 43. Toman, 62. a 81. Fiedler.

SK Slavoj Volyně - FK Chelčice 1:1 (0:1), 51. Němeček - 31. Kouba.

FC Westra Sousedovice - SK Lhenice 4:1 (3:1), 17., 30. a 36. M. Glazunov, 64. Hrach - 9. Mahák.

FC Vlachovo Březí - Sokol Záblatí 2:1 (0:1), 48. Bízek, 89. Hojdekr - 45. Had. Diváků: 150.

SK Sedlec - 1.FC Netolice 3:0 (1:0), 11. Koch, 57. Pešek, 70. Šindelář.

I. B třída, skupina C

Sokol Putim - TJ Osek B 4:3 (4:1), 14. Holan, 28. a 34. Šteier, 43. Bican - 24., 65. a 81. Baloušek.

Sokol Sedlice - 1.FC Boston Kluky 1:0 (0:0), 60. Mikeš.

AFK Smetanova Lhota - FC Alko Semice 3:6 (1:3), 37. a 57. Hrach, 66. Hrubý - 17. a 52. Keclík, 8. Antony, 18. Mendel, 73. Čedík, 89. Císařovský.

SK Mirovice - TJ ZD Kestřany 4:3 (3:3), 26. a 70. Převrátil, 37. Mařík, 40. Jelínek - 6. a 24. Voráček, 36. Pospíšil.

Otavan Štěkeň - FK Junior Strakonice 1:4 (0:2), 55. Peterka - 6. a 43. Maršala, 58. Kagui, 76. Šíp.

TJ Božetice - FC Chyšky 2:2 (0:1), 52. Maťha, 70. Januš - 17. Lívanec, 67. Janda. Diváků: 250.

Sokol Bělčice - Sokol Sepekov 2:1 (1:0), 28. a 65. Ráž - 47. Smrčina.

I. B třída, skupina D

FK Řepeč-Opařany - TJ Březnice 1:0 (0:0), 87. Kaspřík.

Tatran Lomnice n/Luž.- SK Lišov 2:3 (1:0), 25. Čuta, 83. Božovský (pen.) - 47. D. Mlýnek, 61. Kándl, 85. J. Mach.

Jiskra Třeboň B - Sokol Slavonice 3:0 (1:0), 24. a 65. Průcha, 60. Redžepi.

TJ Malšice - SK Ratibořské Hory 2:3 (1:3), 45. Neužil, 49. Čech - 14. S. Mareš, 42. Vaněček, 2. Katolický.

FK Sokol Třebětice - Sokol Kardašova Řečice 4:0 (2:0), 16. a 20. Vojtěch Bastl, 46. a 88. Pavel Bastl. Toť strýc a synovec.

TJ Sokol Lom - TJ Dolní Bukovsko 1:1 (1:0), 30. Špičák - 85. Zahradník.

Sokol Mladá Vožice - 1.FC Jistebnice 2:2 (1:1), 22. Písařík, 47. Schorný - 34. J. Muž, 85. vlastní (Smetana).