Divize: Jankov hladce padl v Klatovech, lídr z Čížové se prosadil pěti góly v Dobříši

sobota, 20. května 2017, 21:29

V sobotu odpoledne bojovaly v divizní skupině A dva jihočeské celky o důležité body. Vedoucí Čížová si chtěla udržet čtyřbodový náskok v čele tabulky a to se jí bezezbytku podařilo na hřišti nováčka v Dobříši díky vysokému vítězství 5:2. Zachraňující se Jankov cestoval na horkou půdu do Klatov, aby se pokusil oplatit Západočechům podzimní domácí porážku 0:5, jenže znovu neskóroval a naopak dostal další tři góly.

SK KLATOVY 1898 – SK JANKOV 3:0 (2:0)

GÓLY: 9. LUCÁK, 42. LUKEŠ, 91. (11) KRÁSNÝ.
ROZHODČÍ: KOSTL – CIHLÁŘ, ŠÁLKOVÁ. DELEGÁT: VRZAL. ŽK: 1:4 (KOLLÁR, MARŠÁN, MUŽÍK, HEJNÍČEK). DIVÁKŮ: 125.

JANKOV: HEJNÍČEK – FAJTL, LOŠEK, POPELKA (71. CIMERHANZL), ZAJÍC – PANCÍŘ (79. KRONEISL), KOLLÁR, MARŠÁN (46. ŠEBELKA), RYTÍŘ – MUŽÍK, VORÁČEK (65. SEDLIC). TRENÉR IVO ČECH.

Jihočeši vstoupili do utkání až příliš obezřetně a přenechali iniciativu domácímu týmu. Brzy přišel trest, když Klatovští v 9. minutě vyhráli dva souboje a Lucák přesně vystřelil kolem brankáře Hejníčka k zadní tyči. Další průběh byl vcelku vyrovnaný a hosté předvedli v 18. minutě pěkný fotbalový moment v podobě Rytířovy technické střely. Bohužel, míč proletěl těsně vedle branky Západočechů.

Ve 42. minutě se jankovský brankář správně vrhl proti Lukešově střele zacílené k tyči, jenže balon v rozhodující chvíli změnil dráhu na nerovném terénu a přes Hejníčkovy ruce nadskočil podruhé do sítě. Po obrátce hosté přidali a skoro celou druhou půli byli lepší, ale vytvořili si pouze dvě šance. První zlikvidoval klatovský gólman, jenž na čáře zázračně vyrazil Kollárovu střelu po předchozím Zajícově rohu na další rohový kop. Také rána Zajíce v 50. minutě nechala vyniknout strážce domácí branky.

Hráči Jankova se dál snažili o změnu výsledku, ale ta se podařila klatovskému celku. V 88. minutě ještě Hejníček skvělým zásahem eliminoval šanci Lukeše z brejku, ale v závěrečné minutě utkání po rohovém kopu domácích Hejníček fauloval v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Lukáš Krásný. „Nedá se říct, že jsme odvedli špatný výkon, ale v boji o záchranu trochu chybí srdíčko a větší zaujetí. Kluci k tomu přistupují tak, že si jdou zahrát fotbal, což mnohdy nestačí proti kvalitním soupeřům,“ litoval trenérský asistent Petr Maxa.

MFK DOBŘÍŠ – SOKOL ČÍŽOVÁ 2:5 (1:4)

GÓLY: 6., 69. (11) DORT - 9. (11), 37. JIROUŠ, 29., 66. NEČAS, 12. POLODNA.
ROZHODČÍ: CUPL – SIMBERTL, ŠPINDLEROVÁ. DELEGÁT: HANZAL. ŽK: 2:0. DIVÁKŮ: 500.

ČÍŽOVÁ: SATRAPA – POHNÁN, NOVÁK, ROZHOŇ, JANOCH – DVOŘÁK, KOČÍ, NEČAS, POLODNA – JANDA (82. ZIKMUND), JIROUŠ. TRENÉR ZDENĚK STAROBA.

Nedaleko proslulého rokokového zámku, který ve středočeské Dobříši (druhé největší město v okrese Příbram) dlouho zveleboval šlechtický rod Colloredo – Mansfeldů, se lídr divizní tabulky Sokol Čížová na hřišti nováčka soutěže rychle probral z úvodní letargie a nepříznivý stav 0:1 z úvodu zápasu otočil během dvaceti minut na 3:1. Jirouš vyrovnal z penalty za faul, zakrátko přidal Polodna druhý gól a  obrat dokonal Nečas. Do přestávky odcházeli soupeři dokonce již za stavu 4:1 z pohledu hostí po jubilejní třicáté trefě Martina Jirouše.

Ve druhé půli, která se dohrávala víceméně z povinnosti, přidali rozjetí Jihočeši Nečasem pátý gól, ale potom inkasovali z penalty. Za domácí se opět trefil exligista Filip Dort. V dalším průběhu si řekli podruhé o pokutový kop hráči Čížové, ale Jirouš se v 80. minutě nechtěně vpravil do role neúspěšného exekutora a odmítl zkompletovat hattrick. Brankář Šedivý se nenechal překonat a vyrazil nepovedenou střelu.

„Vyhráli jsme zcela zaslouženě,“ konstatoval trenér divizních premiantů Zdeněk Staroba. „Těší nás, že jsme zvládli anglický týden plným ziskem devíti bodů. Prosadili jsme se i na půdě Dobříše, která na jaře ještě neprohrála doma. Rovněž kvitujeme, že se nám nikdo nezranil. Předtím v Jankově jsme dlouhodobě přišli o Zahrádku,“ doplnil Staroba.