Písečtí fotbalisté s chutí porazili Domažlice

středa, 10. května 2017, 21:44

Po sobotní domácí porážce s Královým Dvorem se třetiligoví fotbalisté Písku představili před vlastními fanoušky znovu ve středu 10. května v podvečer a na hřišti chtěli ve vloženém 33. kole Fortuna ČFL zanechat rozhodně lepší dojem, což se jim také podařilo.

U Otavy se hned od úvodního hvizdu hrálo pohledné utkání plné útočných akcí. K vidění bylo plno slibně se vyvíjejících příležitostí, ale ještě než začaly padat branky, dostali se na trávník také lékaři obou týmů. Nejprve byl ošetřován otřesený stoper Písku Lukáš Holub a zanedlouho po něm hostující Ondřej Chocholoušek.

Když se znovu začalo hrát, předvedl Tomáš Froněk něco, co ho zdobilo během duelů zimní přípravy. Ještě na vlastní polovině vybojoval míč a po levém křídle s ním dosprintoval až do šestnáctky Domažlic. Rychle se rozhodl pro střelu a ve 14. minutě otevřel skóre - 1:0.

Jiskra si následně vypracovala několik standardních situací, ale nic z nich nevytěžila. Vyrovnání ale přesto přišlo. To, když z penaltového puntíku Daniel Černý potrestal faul Ondřeje Sajtla. Běžela 22. minuta - 1:1.

Domažličtí se však dlouho neradovali. O čtyři minuty později měli možnost zahrávat pokutový kop také hráči Písku, když byl ve vápně nedovoleně sražen Filip Řezáč. K exekuci penalty se v 26. minutě postavil Martin Voráček a znovu vrátil vedení na stranu domácích - 2:1.

Žlutomodří předvedli velmi dobrý poločas, jenže inkasování branky v úvodní části druhé pětačtyřicetiminutovky se ani tentokrát nevyvarovali. Hosté po přestávce zaveleli k útoku a v 54. minutě sklidili ovoce. Nekompromisně k pravé tyči branky Jakuba Rondzika se trefil Miroslav Špírek - 2:2.

Kolektiv trenéra Ondřeje Prášila ale nesklopil hlavy a s viditelnou chutí bojoval dál. V podstatě vzápětí poslal dělovku z hranice vápna na domažlickou svatyni Martin Voráček, ale gólman Jan Švihořík vytáhl fantastický zákrok. Obrana hostí však chybovala jen o několik okamžiků později znovu, když nechala v pokutovém území trestuhodně volného Filipa Řezáče, který nasměroval zprava přilétnuvší centr neomylně do sítě - 3:2.

Následně se do nebezpečného průniku po levém křídle dostal Tomáš Froněk, ale tentokrát šel míč vyslaný z jeho kopačky pouze do tyče. Odražený balón mohl doslova zatlouci do branky Václav Hrachovec, jenže přestřelil. Pomezní rozhodčí navíc signalizoval postavení mimo hru.

Písek vedl, musel však neustále myslet na zadní vrátka. Také Jiskra totiž několikrát zahrozila a především po střelách Daniela Černého si musel Jakub Rondzik dávat velký pozor.

O definitivní rozhodnutí se v 76. minutě postaral v posledních týdnech ve skvělé formě hrající Martin Voráček, který svou brankou na 4:2 dodal týmu klid. Do střelecké listiny se pak v samotném závěru mohl zapsat ještě Aleš Kočí, jeho střelu však dokázal Jan Švihořík vytlačit na břevno.

Komentář trenéra FC Písek Ondřeje Prášila: „Góly dnes padaly po individuálních chybách a my jsme jich udělali o něco méně. Dostali jsme se do vedení, ale Domažlice zápas nevzdaly a dostaly se k nám na dostřel, ale následně udělaly další dvě chyby navíc a my jsme dokázali strhnout zápas na naši stranu. Nicméně si myslím, že z obou stran to bylo pěkné utkání pro diváky. Hrálo se nahoru - dolu, nechyběly šance, standardní situace ani zakončení. Jsem rád, že jsme utkání zvládli, protože jsme se po zápase s Královým Dvorem chtěli rehabilitovat a zvítězit.“

FC Písek - TJ Jiskra Domažlice 4:2 (2:1)

Branky: 14. Froněk, 26. Voráček (pen.), 58. Řezáč, 76. Voráček - 22. Černý (pen.), 54. Špírek. Rozhodčí: Kvaček - Hock, Kotyza. Delegát: Skála. ŽK: Řehák, Kočí, Froněk - Černý, Blažek. Diváků: 240.

Písek: Rondzik - Řehák, Holub, Rendla, Sajtl (68. Vaněk) - Voráček (86. Hlinka), Froněk, Kočí, Milec, Hrachovec - Řezáč (79. M. Held).

Domažlice: Švihořík - Hrubý, Bauer, Mráz (75. Průcha), Chocholoušek (46. Blažek), Ruml (71. Hejda), Brožík, Braun, Špírek, Černý, Bezdička.