Krumlovským se dohrávka povedla. Druhé K. Vary obrali o dva body

středa, 10. května 2017, 20:40

Na Jihočechy nečekal ve středeční dohrávce 23. kola divize A lehký protivník, protože Karlovy Vary soupeří o prvenství s Čížovou. Na druhou stranu Krumlov stále bojuje o záchranu a rozhodně se nezdává. Z jeho strany vzbuzovali Západočeši přirozený respekt, ale na hře to moc znát nebylo. Sebevědomí určitě zvýšil Michal Klivanda, který se po dlouhé době znovu objevil na hřišti.

Velikou příležitost otevřít skóre měl Wagner, ale jeho pokus zblokovali hostující obránci. Veliká nepříjemnost potkala domácí ve 20. minutě, když musel kvůli zranění odstoupit kapitán Beránek. Na jeho místo se postavil Babka a byla to trenérsky šťastná volba. O tři minuty později se už zapsal do střelecké listiny. Balon zatáhl po straně Novák a Matyáš Babka se prosadil mezi obránci – 1:0.

Karlovy Vary si překvapivě žádnou větší šanci nevypracovaly i díky ofsajdové pasti Krumlova, která fungovala velice efektivně. Jenže tak produktivní už nebyl ve finálové fázi. Novák proháčkoval mezi čtyřmi obránci, ale míč nasměroval do jeho náruče.

Druhý poločas byl oboustranně opatrný. Domácí si hlídali náskok a Karlovarští stále nemohli najít recept na jejich pečlivou obranu. Jenom jednou si pohrál s domácími obránci jeden ze Západočechů. Jeho postup nezastavili ani tři beci, ale nakonec situaci zachraňoval Trnka.

Po hodině hry hostům štěstí přece jenom přálo, vyrovnal exligista František Dřížďal. Jeho první pokus sice Trnka vyrazil, ale míč za jeho záda poslal po teči jeden z jeho spoluhráčů – 1:1. Pak už znovu následovaly nedotažené příležitosti Jihočechů. Tu největší neproměnil Kabele, když nevyužil výhodu pokutového kopu a poslal míč nad Dvořákovu branku. To běžela osmdesátá minuta a o chvilku později přišla další veliká nepříjemnost, když po faulu uviděl zcela zbytečnou červenou kartu Novák za kopnutí protihráče v přerušené hře.

Nerozhodné konečné skóre rozhodlo o tom, že se kopaly penalty. A v nich byli úspěšnější Krumlováci. Proměnili jich všech pět, zatímco Trnka zazářil, když jednu z nich zneškodnil. Střelu na levou ruku za svá záda nepustil. Jihočeši tak ukořistili veledůležité dva body.

Václav Domin, trenér Č. Krumlova: „Samozřejmě, že jsme se na favorita pečlivě připravovali. Musím kluky pochválit, že se kvalitního protivníka nezalekli a nepouštěli ho do šancí. Určitě svoji roli sehrál i Klivanda, který dokáže udržet balon a spoluhráče dokáže strhnout k lepšímu výkonu. Na druhou stranu se zranil Beránek a hodně bude chybět i vyloučený Novák. Oba budeme v Mariánkách postrádat, musíme se s tím nějak poprat.“

SLAVOJ Č. KRUMLOV – 1.FC KARLOVY VARY 1:1 (1:0), pen. 5:4

GÓLY: 23. BABKA – 62. DŘÍŽĎAL.

ROZHODČÍ: CUPL – SIMBARTL, TESAŘ. DELEGÁT: HAMOUZ: ŽK: 1:2 (TRNKA – DVOŘÁK, STANĚK). ČK: 1:0 (87. NOVÁK). DIVÁKŮ: 140.

Č. KRUMLOV: TRNKA – ŠVEC, KABELE, DUDÁK, MRAVEC – WAGNER, NOVÁK, TŮMA, PERSÁN (91. NECKÁŘ) – KLIVANDA, BERÁNEK (20. BABKA). TRENÉR VÁCLAV DOMIN.