Juniorka Dynama si doma vyšlápla na druhé Brno

pondělí, 8. května 2017, 21:14

Mladíci českobudějovického ligového klubu, kteří v jarní části Juniorské ligy sbírají porážky a krčí se v nejnižších patrech šestnáctiřádkové tabulky, si tentokrát doma v areálu Složiště vyšlápli na druhé Brno a přestože rychle prohrávali, dokázali do přestávky otočit skóre na 3:1. Ve druhé půli přidali pečetící trefu, načež hosté kopali dvakrát penaltu – jednou neúspěšně, podruhé si pomohli ke kosmetické úpravě výsledku na konečných 4:2.

Začátek utkání v pondělním svátečním odpoledni nevypadal z pohledu domácích vůbec dobře. Trápili se na vlastní polovině pod tlakem aktivních Brňanů a když se dostali do brejku, nedokázali dotáhnout akci – příkladem byl únik Martina Škody v 8. minutě. O pět minut později vyslal řádnou bombu zbrojovák Marek Vintr, ale brankář Nicolas Rotbauer se nenechal oklamat.

Po čtvrthodině hry však otevřel skóre Jiří Koláčný, jenž se nejlépe zorientoval po rohovém kopu Dominika Kříže. „Ne nadarmo je Brno tak vysoko v tabulce. Určitě k nám přijelo vyhrát a kdyby v poločase vedlo o čtyři góly, nedivil by se asi nikdo,“ musel uznat budějovický trenér Roman Lengyel, když si přehrával v paměti sérii nebezpečných příležitostí jihomoravských útočníků. Také na straně domácích se rýsovaly slibné momenty – Martin Vlk z gólové pozice ve 20. minutě netrefil branku.

Vítěze podržel brankář Rotbauer

Signálem k obratu byl zákrok brněnského Tomáše Prakse, jenž ve vápně hokejovým bodyčekem složil Michala Blažka a nařízenou penaltu ve 32. minutě bezpečně levačkou proměnil kapitán černobílých Daniel Jenne. Za jedinou minutu už vedli Jihočeši, když Lukáš Bálek zleva zacentroval a trefil vzdálenější tyč, od níž se míč po anglickém způsobu stočil za brankovou čáru. Ve 39. minutě ještě Michal Blažek z trestného kopu od domácí lavičky nádherně zaloboval do pokutového území a David Tomášek hlavou zvýšil náskok.

Krátce po zahájení druhé půle se dostal k odraženému balonu Lukáš Bálek a svojí druhou trefou v deštivém fotbalovém představení upravil skóre na utěšených 4:1. Po faulu Jana Krejčího v 69. minutě vykonával penaltovou exekuci brněnský Petr Rybička, ale vynikající Nicolas Rotbauer v brance Dynama odhalil střelcův záměr a sebral míč u pravé tyče. V 82. minutě po přísně posouzeném zákroku Kryštofa Kadlece kopal další penaltu hostující kapitán Jan Štohanzl. Proti jeho ráně byl gólman Jihočechů bezmocný.

Dynamácký kormidelník Roman Lengyel dal postupně příležitost všem hráčům z lavičky a po utkání zářil spokojeností. „Otočili jsme stav třemi šťastnými góly. O přestávce jsme si něco řekli v kabině a druhá půle se nám povedla. Soupeř trochu zneklidnil a prakticky už se nedostával do šancí. Klobouk dolů před bojovností našich kluků. Musím ale říct, že nás hodně podržel gólman. To byl základ úspěchu,“ uvedl někdejší vynikající zadák.

SK Dynamo ČB – FC Zbrojovka Brno 4:2 (3:1)

Góly: 32. Jenne z pen., 33. Bálek, 39. Tomášek, 48. Bálek – 15. Koláčný, 82. Štohanzl z pen. Rozhodčí: P. Mrázek – Lakomý, Dohnálek. ŽK: 1:1 (86. Smetana – 30. Kříž). Diváků: 80.

SK Dynamo: Rotbauer – Dolejšek, Rauscher, Tomášek, Jenne – Škoda (61. K. Kadlec), Krejčí, Collin (71. R. Kadlec), Blažek – Vlk (58. Smetana), Bálek (88. Rottenborn). Trenér Roman Lengyel.