Čížová nastřílela Doubravce půltucet. Řádil Radim Nečas. Roudné má dva body z Rokycan

sobota, 6. května 2017, 19:55

Čížová se jako jediná se v tomto divizním kole představila vlastním diváků. Západočeši vzdorovali první poločas, ve druhém už stříleli góly jen domácí sokolové a Doubravka odjela s půltuctem. Hattrickem se zaskvěl Radim Nečas, dva góly vsítil kanonýr Martin Jirouš. O záchranářské body se venku snažil tandem z Budějovicka. Roudné vyhrálo po penaltách v Rokycanech, s prázdnou se vracel Jankov z Dobříše. Oba celky cítily, že tentokrát byly všechny body hodně blízko.

SOKOL ČÍŽOVÁ – SK SENCO DOUBRAVKA 6:2 (3:2)

GÓLY: 6., 70., 89. NEČAS, 19. (11), 42. JIROUŠ, 48. ZAHRÁDKA – 8. SÝS, 31. UNGR.

ROZHODČÍ: KOTYZA – BRYCHTA, NĚMEC. DELEGÁT: KREJČÍ. ŽK: 4:3 (12. POHNÁN, 90. NEČAS – 17. KNAKAL, 42. SÝS, 64. STRUŽKA). DIVÁKŮ: 100.

ČÍŽOVÁ: SATRAPA – POHNÁN, NOVÁK, ROZHOŇ, HELD – ZAHRÁDKA, DVOŘÁK (70. JANOCH), POLODNA (83. ZIKMUND), NEČAS – JIROUŠ (81. CHYTRÝ), JANDA. TRENÉR ZDENĚK STAROBA.

Čížová měla minulý víkend volno kvůli odloženému derby v Jankově a prahla po rehabilitaci za předchozí dvě ztráty v Ostrově a s Motorletem, v nichž přišla o pět bodů. Soupeřem jí byla nevyzpytatelná Doubravka.

Skóre zápasu otevřel již po šesti minutách Radim Nečas a zahájil tím svůj obdivuhodný výkon, když se podílel na všech šesti gólech Čížové. Plzeňané ale za dvě minuty vyrovnali Sýsem. V 19. minutě fauloval ve vápně Knakal unikajícího Nečase a Jirouš z penalty nezaváhal. Druhé odpověď Západočechů přišla po půl hodině, kdy Ungr překonal brankáře Satrapu. Krátce před odchodem do šaten vrátil domácím vedení opět Jirouš.

Zlomový okamžik přišel krátce po návratu z kabin, kdy Zahrádka zvýšil už na 4:2. „Náš čtvrtý gól zlomil odpor soupeře. Projevila se větší kvalita našeho kádru,“ podotkl čížovský činovník Vladimír Vávra. Pak už se hrálo podle domácích not. Favorit přidal ještě další dva góly, minutu před koncem završil Nečas hattrick.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Samozřejmě v prvním poločase jsme dostali dva góly, naši stopeři byli na začátku trochu nekoncentrovaní. Ale vepředu zahrál skvěle Nečas, který dal tři góly a na tři nahrál, nejlepší hráč utkání. Po naší prohře a pauze minulý týden jsme takovýto výsledek potřebovali. Uvidíme, jak to půjde dál,“ hodnotil Vladimír Vávra.

Penaltový faul Petra Knakala na čížovského Radima Nečase, který byl proti Doubravce k neudržení.

FC ROKYCANY – MALŠE ROUDNÉ 1:1 (1:1), pen. 2:4

GÓLY: 26. KONČAL - 23. MARKYTÁN.

ROZHODČÍ: KLUPÁK – TEUBER, SZIKSZAY. ŽK: 2:3 (AUBRECHT, WOHLRATH - L. VÁVRA, PÍŠA, TUŠER). DIVÁKŮ: 138.

ROUDNÉ: HŘEBEJK – KÖSSL, M. OTEPKA, PRŮCHA – RŮŽIČKA, O. OTEPKA, TUREK, TUŠER, L. VÁVRA (83. SAMEK) – PÍŠA, MARKYTÁN. TÝM VEDL MILOSLAV KÖSSL.

Jihočeši vstoupili do utkání tradičně ve velkém stylu. Zatlačili domácí do defenzivy a přehrávali je a svoji převahu dokázali i gólově vyjádřit. Po standardní situaci, kterou rozehrál Ondra Otepka. Na jejím konci byl úspěšný Markytán, který zajistil Roudnému vedení – 0:1.

Jenže jak Roudeňáci začali jako vždy tlakem, tak ve stejném stylu pokračovali ke své škodě i nadále. Náskok opět jakoby ochromil jejich snahu po zvýšení. Z jejich hry vymizela aktivita, která jim přinesla úspěch. A následovaly i chyby, které, stejně jako předtím, znamenaly ztrátu bodů. Pokutovým územím propadl balon a tři minuty po radosti z gólu přišlo zklamání z vyrovnání domácích. To zařídil Končal – 1:1.

Ve druhé půli se obraz hry trochu změnil. Na trávníku se odehrávala řada tvrdých soubojů a ubylo kombinačního fotbalu. To vše sledovali trenéři Roudného Rudolf Otepka a Jan Rezek, kteří měli po nedávném vykázání z lavičky distanc. Pro změnu tentokrát vystupovali coby náhradníci.

Ani jeden z gólmanů už míč do své sítě nepustil a šlo se na penalty. A v nich byli Jihočeši úspěšnější v poměru 4:2. Znovu se vyznamenal gólman Hřebejk, který jeden pokutový kop zneškodnil. Na druhé straně druhý bod Roudnému zajistil rozhodujícím zásahem Růžička. „Před zápasem bychom dva body brali všema deseti, ale po tom, jak zápas probíhal, mohli a měli jsme odvézt všechny,“ poznamenal asistent Roudného Jan Rezek.

MFK DOBŘÍŠ – SK JANKOV 2:1 (1:1)

GÓLY: 27. DORT (11), 83. MARYŠKA – 45. MUŽÍK.

ROZHODČÍ: STARÝ – TRSKA, ŠVORC. ŽK: 3:2 (TALŮŽEK, MARYŠKA, KARAS  - CIMERHANZL, BÜRGER). DIVÁKŮ: 500.

JANKOV: PAVELEC CIMERHANZL, LOŠEK, KRONEISL (84. POPELKA), ZAJÍC – BÜRGER, MARŠÁN, KOLLÁR, MUŽÍK (64. VORÁČEK) – ŠEBELKA (58. SEDLIC), SMÉKAL (4. RYTÍŘ). TRENÉR IVO ČECH.

Hosté zaskočili domácí favority svým aktivním nástupem a dokonce si i vytvořili mírnou převahu. Pár minut po začátku je ale postihla značná nepříjemnost, která zřejmě ovlivnila útočnou snahu Jankova. Kanonýra Smékala píchlo ve stehně a musel trávník opustit na nosítkách. Ale i tak se Jihočeši snažili gólmana Šedivého zaměstnat co nejčastěji. Jenže ten prokazoval svoje kvality. Tvrdou střelu Kollára pod břevno vytáhl nad břevno a uspěl i proti pokusu Mužíka.

A pak se předvedli domácí, ale byli při tom úspěšnější. Uběhlo pětadvacet minut a agilní Maryška se prodral do vápna. Tam ho fauloval Lošek a následovala penalta. Tu zkušeně proměnil exligista Dort – 1:0. Jihočeši se ale nevzdávali a těsně před poločasem vyrovnal krásnou střelou z trestného kopu Mužík.

Jankovští se snažili i po přestávce, ale prim hrál brankář Šedivý, který zlikvidoval i nadějnou střelu Bürgera. Ovšem přišel vcelku nepochopitelný výpadek, který umožnil Středočechům nabrat dech. Mohli jít do vedení, ale Pavelcovi pomohla tyč. Schylovalo se k nerozhodnému výsledku, ale ten až do konce nevydržel. Jankov pořád domácí hráče lehce šimral pod vousy, ale byli to oni, kdo dokázal dotáhnout střetnutí do vítězného konce. Po fatální chybě, kdy se nedomluvili beci s brankářem Pavelcem, přinesl obrovskou radost do domácích řad Maryška – 2:1.

Jankov si zcela zbytečnou porážkou zkomplikoval postavení v tabulce. „Je to obrovská škoda, měli jsme naději aspoň na bod. A zasloužili bychom si ho. Kdyby nakonec došlo na penalty, mohli jsme mít dva. Navíc nám nahrávaly výsledky soupeřů okolo nás. Tak to musí odnést někdo jiný, nedá se nic dělat. Ale nesmíme mu sami pomáhat,“ uvedl při zpáteční cestě domů jankovský asistent Petr Maxa.

Zbývá sehrát Sedlčany - Č. Krumlov (17).