Na Velikonoční pondělí uhrál Písek po dobrém výkonu bod s Vyšehradem

pondělí, 17. dubna 2017, 15:40

23. kolo Fortuna ČFL uzavřel souboj domácích fotbalistů Slavoje Vyšehrad a hostů z Písku. Pražené se na jaře zatím hledají, když z pěti duelů dokázali bodovat pouze s posledními celky tabulky Hořovickem a Benátkami nad Jizerou. Jihočeši chtěli naopak navázat na aktuální sérii dvou výher s Táborskem a Převýšovem.

Zápas pro ně však nezačal vůbec dobře. Hned v první minutě byl proti hostující brance nařízen přímý volný kop, k jehož exekuci se postavil Tomáš Nosek. Zamýšlený centr se mu příliš nepovedl, když balón ve druhé fázi letu vystoupal hodně do výšky, ale právě díky tomu překvapil píseckého gólmana Lukáše Varyše. Ten na míč mířící za jeho záda zareagoval příliš pozdě a nestačil ho dostat nad břevno - 1:0.

Úvodní dvacetiminutovka se hrála ve vysokém tempu, ale příležitosti k dalším změnám skóre chyběly. V 8. minutě musel sice Lukáš Varyš zasahovat a v 16. minutě se poprvé připomněli Písečtí, když si centr Petra Řeháka našel ve vápně hlavu Martina Voráčka, slibnější akce však měly teprve přijít.

Po šestadvaceti minutách hry se do pokutového území Vyšehradu probíjel Aleš Kočí. Dostal se do zajímavé pozice, jenže trefil pouze boční sít. Radostí neskončil ani rychlý útok domácích, kteří se pět minut před poločasem snažili zakončit po závaru v šestnáctce Písku, ale Lukáš Varyš tentokrát svůj tým podržel.

Když běžela 41. minuta, přišla vůbec první písecká střela na bránu a stála za to. Martin Voráček si na pravém křídle zpracoval milimetrový centr ze středu pole a nekompromisně zakončil pohlednou přímočarou akci, která svěřence trenéra Ondřeje Prášila povzbudila do druhého dějství - 1:1.

Po změně stran se oba celky snažily myslet především na zabezpečená zadní vrátka, přesto nebyla nouze o náznaky nebezpečných situací. Veškerým útokům ale chyběla lepší finální fáze - v rozhodujících okamžicích vyhrávaly obrany.

V 62. minutě napřáhl k velice nepříjemné a štiplavé střele Aleš Kočí, ale ani jeho plavající projektil Václava Wintera nezaskočil, i když s ním měl hodně práce. Čtvrt hodiny před koncem se pak do vymezeného území protlačil Tomáš Froněk. Po kontaktu s obránci se ocitl na zemi, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá, což vyvolalo velkou vlnu nevole hostující výpravy.

Pondělní soupeři se na deštěm skrápěné vyšehradské umělce neustále snažili o rozhodující výpad. Chvilkové tlaky Písku střídala snaha Slavoje. Třetí gól visel ve vzduchu, devadesát minut svátečního zápasu však uběhlo rychleji, než stačil padnout. Týmy si v nervózním závěru rozdělily po spravedlivém bodu a o ten bonusový se utkaly v penaltovém rozstřelu.

V sílícím lijáku si jackpot vystříleli hráči Slavoje. V úvodní sérii se zaskvěli oba gólmani, kteří si připsali po úspěšném zákroku. Domácí poté již nechybovali. Protože však Michal Rendla namířil svůj pokus ze čtvrté série vysoko nad, vracejí se Písečtí k Otavě, po průběhu zápasu lze říci, že pouze s jedním bodem.

FK Slavoj Vyšehrad - FC Písek 1:1 (1:1), pen. 4:3

Góly: 1. Nosek - 41. Voráček.

Rozhodčí: Štrincl – Pastyřík, Šlapák. ŽK: Ježdík, Kostorek, Volešák - Kočí, Rendla, Milec.

Vyšehrad: Winter – Hendrych, Dosoudil, Drobílek, Doležal (54. Kostorek), Matysík (71. Volešák), Macej (78. Matějka), Smolák (54. Heřman), Písačka (86. Madej), Nosek, Ježdík.

Písek: Varyš - Sajtl, Rendla, Holub, Řehák (78. Vaněk) - Milec - Voráček, Kočí, Froněk, Hrachovec, M. Held (71. Řezáč).