Vítěznou sérii krumlovského Slavoje utnula Admira Praha

pátek, 14. dubna 2017, 20:06

Další korálek na vítěznou šňůru už svěřenci trenér Václava Domina nenavlékli. V páteční předehrávce vyšli i přes řadu šancí střelecky naprázdno, zatímco v tabulce čtvrtí Pražané rozhodli po přestávce dvěma góly po sobě.

Po Aritmě (3:0) se v Č. Krumlově představil další celek z hlavního města. Klub z pražských Kobylis byl v utkání favoritem, slavojáci mohli po třech výhrách v řadě a nasbíraných osmi bodech jen překvapit. Přesto mohli jít do vedení už ve 4. minutě, kdy měl velikou možnost kapitán Beránek, ale střílel vedle tyče. Ve 21. minutě vystřelil hostující Mošna a oslněný dorostenec Votýpka v brance zelenobílých po 201 minutách kapituloval.

Snaha obou mužstev končila většinou u šestnáctek a tak utkání bylo stále otevřené. Domácí vstupovali do druhého poločasu s nadějí, pokusit se s výsledkem ještě něco udělat, ale neuběhlo ani deset minut a na ukazateli svítil stav 0:3. V 52. minutě potrestal chybu Slavoje ve středu pole přesnou střelou Kurek. Vzápětí mohl snížit Tůma, ale samostatný únik zakončil vedle Víškovy branky. Na druhé straně využil volného prostoru Michálek a křížnou střelou přidal třetí gól Admiry.

Hosté se zkušeně zatáhli na vlastní polovinu a za jasného stavu bránili útoky domácích, kteří si vypracovali několik možností na korekci skóre. Žádná se neujala, tu nejvyloženější zahodil Mravec, který netrefil prázdnou branku. „Dneska nám nebylo přáno skórovat. Šancí jsme si vytvořili dost,“ litoval kouč Slavoje Václav Domin. „Druhý gól se ukázal jako rozhodující a padl zbytečně po našem zaváhání. Admira je kvalitním soupeřem, hrála zkušeně odzadu, navíc byla mimořádně produktivní, když ze čtyř střel na branku dala tři góly. Příště jedeme k důležitému střetnutí do Rokycan, kde v podstatě půjde o šest bodů,“ připomněl Domin, že na západě Čech půjde o hodně.

FK SLAVOJ Č. KRUMLOV - FK ADMIRA PRAHA 0:3 (0:1)

GÓLY: 21. MOŠNA, 52. KUREK, 54. MICHÁLEK.

ROZHODČÍ: LANGMAJER – CIHLÁŘ, HRKAL. ŽK: 1:3 (WAGNER – MOŠNA, KUREK, VÍŠEK). DIVÁKŮ: 182.

Č. KRUMLOV: VOTÝPKA – KABELE, DUDÁK, SVOBODA, MRAVEC – PERSÁN, NOVÁK, WAGNER (53. BABKA, 73. ŠVEC), TŮMA – CARDA (84. SEKYRA), BERÁNEK (88. STRAPEK). TRENÉR VÁCLAV DOMIN.