Čížová zadělala na povinné body už do přestávky. Krumlov vyhrál v Dobříši na penalty

sobota, 25. března 2017, 16:24

Jako první vstoupila do třetího jarního dílu v divizi A favorizovaná Čížová, která hostila Mariánské Lázně a stoprocentní domácí bilanci prodloužila na devět zápasů. Venku se pokouší uspět Roudné na Doubravce a Č. Krumlov v Dobříši. Po první půli hrál oba jihočeské celky bez gólů. Malšané krátce po změně stran obdrželi dva góly a nakonec odjeli z Plzně s vysokou porážkou. Jednobrankové manko smazali slavojáci devět minut před koncem a v penaltách byli stoprocentní.

SOKOL ČÍŽOVÁ – VIKTORIA MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2:0 (2:0)

GÓLY:  19. (11) JIROUŠ, 39. JANDA.

ROZHODČÍ: KVAČEK – ČECHLOVSKÝ, TESAŘ. DELEGÁT: PLOCH. ŽK: 4:3 (ZAHRÁDKA 2, FENYK, NEČAS – LUKÁŠ, KRAVAR, JAKUBÍK). ČK: 1:0 (68. ZAHRÁDKA). DIVÁKŮ: 150.

ČÍŽOVÁ: SATRAPA – ZAHRÁDKA, NOVÁK, ZIKMUND, HELD – POLODNA (80. POHNÁN), FENYK, DVOŘÁK, NEČAS (87. CHYTRÝ) – JIROUŠ, JANDA. TRENÉR ZDENĚK STAROBA.

Domácí nastupovali do zápasu s vědomím, že první K. Vary vyhrály na Aritmě Praha, takže povinnost jim velela získat všechny body. O třetím jarním vítězství rozhodli během prvního poločasu, ale hosté ze západu Čech statečně vzdorovali až do konce střetnutí.

„S výsledkem jsme spokojení, s předvedenou hrou už méně,“ podotkl činovník Čížové Vladimír Vávra. V 19. minutě hostující obránce Kafka fauloval v šestnáctce Nečase a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Martin Jirouš, který završil střelecký účet na rovných dvacet gólů.

Dalších dvacet minut se nic podstatného na obou stranách neudálo. Nehrálo se zrovna v rukavičkách, pohledných akcí bylo jako šafránu. Ve 38. minutě udeřili opět domácí. Nečas využil otevřeného středu soupeřovy obrany a přesnou uličkou vyzval do brejku Petra Jandu, který samostatný nájezd na veterána Šmejkala vyřešil s bravurou. Brankáři udělal kličku a poslal míč do opuštěné svatyně.

Čížová šla do kabin s dvoubrankovým náskokem a druhé dějství se odehrávalo víceméně z povinnosti. „Mariánky“ sice zlobily, občas zatlačily domácí před jejich velký čtverec, ale pevná obrana Sokola je ani v oslabení nepustila do vážnější příležitosti. V 67. minutě byl zbytečně vyloučen domácí Zahrádka. „Byla to od něj nedisciplinovanost. Příště nám bude v derby na hřišti Roudného chybět,“ posteskl si Vávra.

SK SENCO DOUBRAVKA – MALŠE ROUDNÉ 4:0 (0:0)

GÓLY: 55. KREJČÍ, 58. SKOPOVÝ, 80. SÝS, 87. NAVRÁTIL.

ROZHODČÍ: HÁDEK – KREJSA, HODEK.  ŽK: 1:5 (NAVRÁTIL -  LERCH 2, M. OTEPKA, O. OTEPKA, PÍŠA). ČK: 0:1 (44. LERCH). DIVÁKŮ: 100.

ROUDNÉ: HŘEBEJK – KÖSSL, M. OTEPKA, PRŮCHA – RŮŽIČKA (46. SAMEK), TUŠER, LERCH, O. OTEPKA (77. VOGL), L. VÁVRA  – MARKYTÁN (72. BUDÍN), PÍŠA (77. BARTOŠ). TRENÉR RUDOLF OTEPKA.

Do úvodní pětačtyřicetiminutovky zvolil roudenský kouč Rudolf Otepka ofenzivní rozestavení 3-5-2 a naopak domácí překvapivě hráli v pevném bloku spíš odzadu. Hosté se dobývali do jejich defenzivy jenom velice ztěžka a díky obranné hře Doubravky se míč pohyboval spíše jenom ve středu pole. K vápnu se oba týmy dostávaly pouze sporadicky. Nezrodily se ani nějaké výraznější šance.

Ke škodě Jihočechů těsně před koncem poločasu dohrával Daniel Lerch soupeřova hráče a rozhodčí jeho zákrok ocenil žlutou kartou. Bohužel byla už druhá a Lerch se musel s trávníkem loučit předčasně, protože potom logicky uviděl i kartu červenou.

Další ztráta postihla malšany na začátku druhé poloviny střetnutí. Zničehožnic zkolaboval na hřišti Růžička a musela pro něho přijet sanitka. Začátek druhého poločasu proto začal s určitým zpožděním. Ztráta dvou hráčů základní sestavy se přece jenom projevila určitou ztrátou koncentrace Jihočechů a začali vyrábět chyby, které domácí trestali. Vytáhli se z obranné ulity a vytvořili si převahu. Roudenští po leckdy naivních zaváháních nakonec inkasovali čtyřikrát a po nadějném útočném prvním poločasu nakonec nezískali ani bod.

„Konečný výsledek bezesporu ovlivnila ztráta dvou hráčů. Podle mě ta druhá žlutá karta pro Lercha byla hodně přísná, ale nedalo se nic dělat. Pak přišla náhlá indispozice Růžičky, při němž jsme nechtěli nic podcenit. Pokud mám poslední zprávy, tak v nemocnici prodělal několik vyšetření a propustili ho. Konečný výsledek nemáme, musíme si počkat na závěrečnou lékařskou zprávu. Snad to nebude nic závažného, držíme mu palce. No a ještě k tomu utkání. Naše hra o deseti a chyby nakonec rozhodly v náš neprospěch. Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů,“ uvedl roudenský trenér Rudolf Otepka.

MFK DOBŘÍŠ – SLAVOJ Č. KRUMLOV 1:1 (0:0), pen. 2:4

GÓLY: 56. TALŮŽEK - 82. (11) KABELE.

ROZHODČÍ: HŮLKA – VOJTĚCH, LAVRENČÍKOVÁ. ŽK: 2:1 (PUCHMAJER, DORT - SVOBODA). DIVÁKŮ: 400.

Č. KRUMLOV: TRNKA – KABELE, SVOBODA (91. STRAPEK), DUDÁK, MRAVEC – TŮMA, NOVÁK, WAGNER (62. BABKA), PERSÁN (77. NECKÁŘ) – CARDA (89. ŠVEC), BERÁNEK. TRENÉR VÁCLAV DOMIN.

Krumlovští se chtěli na trávníku nováčka Dobříše porvat o body. Příležitostí před Šedivého brankou měli nečekaně dost. „Řekl bych, že jsme hlavně za první poločas ztratili vítězství. Měli jsme obrovské šance, ale netrefili jsme se ani z malého vápna. Svoboda trefil břevno, Beránek gólmana, neuspěl ani Wagner. Domácí na náš tlak odpovídali většinou jenom nakopávanými balony za naši obranu, ale to jsme zneškodnili. Měli snad jenom jednu střelu, ale tu Trnka vychytal,“ mrzelo Václava Domina, kouče Slavoje, že se žádná možnost v první půli neujala.

Jak už to tak bývá, jedenáct minut po přestávce skórovali svěřenci hrajícího trenéra Jiřího Rychlíka. Fatální chybu krumlovské obrany potrestal Talůžek a Dobříš šla do vedení. „My jsme pak měli další šance, ale vyrovnali jsme až těsně před koncem utkání,“ řekl Domin k situaci v 81. minutě, kdy za sražení Beránka srovnal z penalty Jakub Kabele a stanovil konečný výsledek na 1:1.

V následném rozstřelu o plusový bod navíc nezaváhali zelenobílí ani jednou. Jako první začal kapitán Beránek, pak Novák, Kabele se nebál kopat ani podruhé a vše završil Tůma. Středočeši totiž druhou penaltu kopli vedle branky a čtvrtá byla lahůdkou pro krumlovského brankáře. „V penaltách jsme byli úspěšnější, když Trnka jednu zneškodnil. Teď to hlavně potvrdit doma s Aritmou. A to bude dřina, snad nám neprovedou nějaký apríl,“ smál se kormidelník Slavoje.