V divizní premiéře Čížová oplatila porážku K. Varům. Roudné a Č. Krumlov venku neuspěly

sobota, 11. března 2017, 17:38

V úvodním jarním vystoupení Roudenští ani přes dobrý výkon nestačili na favorizovaný Motorlet Praha a Krumlovští drželi na Doubravce slibný náskok jen čtvrt hodiny, neboť nezachytili po přestávce nástup domácích. Čížová si v taháku kola a na těžkém terénu poradila s prvními K. Vary a bodově s „buldoky“ srovnala krok. Jak důležitý byl Jiroušův gól v poslední minutě, ukáže až konec soutěže. Čížová jím má lepší bilanci vzájemných zápasů (3:1 a 1:2).

Sobotní výsledky 16. kola divize A:

Roudenští pod velením debutujícího trenéra Rudolfova Otepky odehráli svůj první ostrý jarní zápas na umělce pražského Motorletu. Velice náročný a zkušený protivník dokázal využít individuálních chyb, kterých se Jihočeši nedokázali zcela oprostit, i když zpočátku kladli odpor. Leč Pražané je rychle napadali a důrazný presink vedl i k jejich vedoucímu gólu, který zaznamenal po dvaceti minutách Koukal. Muži trenéra Otepky se nevzdali a velikou šanci k vyrovnání měl Píša, ale v rozhodujícím okamžiku šlápl na balon.

Po přestávce potkala malšany další smůla, když musel opustit hřiště na nosítkách Průcha. Ke škodě hostů toho dokázali domácí využít. Roudenský bek se sice na hřiště vrátil, ale mezitím chyběl u standardní situace, při které jeho zkušenost chyběla. Motorlet díky tomu přidal další branku Kučerou. Kontaktní gól mohl padnout po situaci, kdy Jihočeši reklamovali penaltu, ale ta se nekonala. Trenér Otepka potom přikázal hráčům, aby stáhli hru na tři beky, ale na vyrovnání už síly nestačily. I přes kvalitní výkon pak odjeli Roudenští z Prahy bez bodu.

Rudolf Otepka, trenér Roudného: „Sice jsme vyšli naprázdno, ale nutno přiznat, že kádr Motorletu v čele s Rajnochem nebo Koukalem je kvalitní a dokáže potrestat každou chybu. My jsme je vyrobili, a to vedlo i k naší porážce. Přesto musím poznamenat, že jsem byl se hrou týmu vcelku spokojen. Hlavně na začátku zápasu jsme odváděli výkon, jaký bych si představoval i v příštích utkáních.“

MOTORLET PRAHA – MALŠE ROUDNÉ 2:0 (1:0)

GÓLY: 20. KOUKAL, 50. KUČERA.

ROZHODČÍ: MELNIČUK – TVRDÍK, ŠAFRÁNKOVÁ. DELEGÁT: ZEMAN. ŽK: 0:1 (LERCH). DIVÁKŮ: 150.

ROUDNÉ: HŘEBEJK – KÖSSL (75. SAMEK), M. OTEPKA, PRŮCHA, VOGL (78. BUDÍN) – MARKYTÁN, TUŠER, LERCH (85. KRÁL), L. VÁVRA - RŮŽIČKA (88. BARTOŠ), PÍŠA. TRENÉR RUDOLF OTEPKA.

V souboji dvou nejlepších divizních týmů měli v úvodní pětačtyřicetitunovce oba gólmani vcelku volno, protože nebezpečných situací bylo na těžkém terénu pomálu. Ovšem třeba zmínit nastřelené břevno Psohlavcem. Přesto se nakonec urodilo díky čížovskému Zahrádkovi. Zprava centroval Dvořák, Polodna prodloužil a Roman Zahrádka neměl problém zblízka poslat míč za Dvořákova záda.

Ve kvalitním výkonu pokračovali domácí i po přestávce. Martin Jirouš využil s přehledem nabídnutou penaltu, kterou hlavní rozhodčí Matoušek nařídil po faulu na Jandu. Poslal gólmana na druhou stranu a bylo vymalováno. I když ne tak docela. Hosty nakoplo vyloučení Mestla. Západočechů bylo rázem plné hřiště. Paradoxně hráli lépe v oslabení než v jedenácti. Ujali se režie hry a domácí se měli co činit, aby náskok udrželi. Dokonce museli dvakrát vykopávat balon z brankové lajny.

Kontaktní gól zařídil hlavou kanonýr Psohlavec a mohl dokonce zařídit i vyrovnání skóre. Jenže to už mu nevyšlo. Naopak klid do duší Jihočechů vnesl znovu Jirouš, který dorazil možnost Jandy potřetí za záda gólmana Dvořáka. Čížová udržela stoprocentní bilanci na domácím trávníku a bodově se dotáhla na K. Vary.

Vladimír Vávra, funkcionář Čížové: „Řekl bych, že jsme na těžkém terénu vyhráli zaslouženě. V prvním poločase se nám podařilo dát gól, i když těch příležitostí bylo na obou stranách poskrovnu. Hned po přestávce se nám podařilo zvýšit a všechno se zdálo být v pohodě. Navíc když byl vyloučen Mestl. Jenže to bylo jinak. Hosté se nabudili a přitlačili nás k vápnu Satrapy. Měli tutovky, ale se štěstím jsme je odvrátili. Za tři body jsme moc vděční.“

SOKOL ČÍŽOVÁ – 1.FC KARLOVY VARY 3:1 (1:0)

GÓLY: 47. (11), 90. JIROUŠ, 37. ZAHRÁDKA – 68. PSOHLAVEC.

ROZHODČÍ: MATOUŠEK – VNUK, HÁDEK. DELEGÁT: HAVRÁNEK. ŽK: 2:3 (POLODNA, ZAHRÁDKA – MESTL 2, STANĚK). ČK: 0:1 (63 MESTL). DIVÁKŮ: 100.

ČÍŽOVÁ: SATRAPA – ZAHRÁDKA, ZIKMUND, NOVÁK, HELD – NEČAS, FENYK, DVOŘÁK (87. POHNÁN), JANDA – JIROUŠ (91. CHYTRÝ). TRENÉR ZDENĚK STAROBA.

Na Doubravce se hrála první půli vyrovnaná partie. Slavojáci zahrozili ve 32. minutě Kabelem, ale jeho placírka nenašla cíl. Už za tři minuty šli do vedení proměněným pokutovým kopem za faul na Nováka, když zkušený Václav Beránek se nemýlil. Ve 43. minutě agilní Novák neproměnil ve vápně tutovku a gól do šatny, který zase o něco zvýšil bodové naděje Krumlovských, se nekonal.

Slavojáci ztratili vedení v úvodu druhé půle, když domácí navrátilec Filipec již po čtyřech minutách vyrovnal na 1:1. V 57. minutě završili domácí obrat po útočné akci z levé strany a  po centru na první tyč  se prosadil Brabec, který jediným gólem rozhodl i podzimní duel.

Hosté po obdrženém gólu vystřídali, nastoupil Carda, a přešli na hru s dvěma útočníky. Ve snaze o vyrovnání si vytvářeli  gólovky, ale Carda, Beránek a Novák zahodili slibné šance. Největší tutovku na vyrovnání přinesla 88. minuta, kdy střídající devatenáctiletý útočník Babka (v týdnu přestoupil z Prachatic) po uvolnění ve vápně Beránkem přestřelil domácí branku. Domácí od druhého gólu hráli takticky na údržbu a výsledek si pohlídali.

Václav Domin, trenér Č. Krumlova: „Herně jsme vůbec nepropadli, velká škoda Novákovy neproměněné šance na 2:0 a střely mladého Babky před koncem zápasu. Chyběla nám větší koncentrace na začátku druhé půle.  Domácí sice ještě nastřelili tyčku a to bylo od nich vše. Myslím si, že to byl remízový zápas a ztráta bodů mrzí.“

SK DOUBRAVKA - SLAVOJ Č. KRUMLOV 2:1 (0:1)

GÓLY: 49. FILIPEC, 57. BRABEC – 35. (11) BERÁNEK.

ROZHODČÍ: MACHÝČEK – ŠTEFAN, LAFEK. DELEGÁT: HAMOUZ. ŽK: 2:1 (SKOPOVÝ – TŮMA, WAGNER). DIVÁKŮ: 100.

Č. KRUMLOV: TRNKA – ŠVEC (58. CARDA), DUDÁK, SVOBODA, MRAVEC – WAGNER – TŮMA, KABELE, NOVÁK, PERSÁN (80. BABKA) – BERÁNEK. TRENÉR VÁCLAV DOMIN.

Ostatní výsledky:

SK Aritma Praha - FK Admira Praha 0:0, 2:4 penalty, FK Ostrov - TJ Sušice 5:2 (2:1), MFK Dobříš - FC Rokycany 1:0 (1:0). Aktuální tabulka zde

Nedělní program:

TJ Tatran Sedlčany - SK Klatovy 1898, SK Jankov - FC Viktoria Mariánské Lázně  (oba 14:30)