Písečtí vstoupili do třetiligového jara šťastným vítězstvím nad Vltavínem

sobota, 11. března 2017, 14:14

Cenné vítězství v jarní premiéře České fotbalové ligy vybojoval FC Písek na domácí umělce proti pražskému Vltavínu. Jihočeši se třemi novými záložníky v základní sestavě otevřeli skóre již v úvodní minutě a po půlhodině vedli 2:0, nakonec se však báli o výsledek. Kvalitní soupeř měl herně navrch, zejména ve druhé půli. Díky šťastnému gólu v závěru utkání zůstaly body u břehu Otavy.

Diváci se radovali z vedení domácího celku již na konci první minuty, když jeden z trojice nově přišedších středopolařů Filip Vaněk zacílil z levé strany a míč přesměroval za brankovou čáru Filip Řezáč. Písecké hráče tento vývoj povzbudil a Filip Vaněk nebo Tomáš Froněk (další novic v záložní řadě) se dostali k dalším střeleckým pokusům. Větší aktivita přesto byla na kopačkách Pražanů, kteří přes obdržený gól stále podnikali útočné výpady a byli velmi nebezpeční.

Náskok Písku se zdvojnásobil ve 31. minutě. Třetí novic v domácí záloze Aleš Kočí zahrával zleva rohový kop a posadil míč přesně na hlavu kapitána Michala Rendly, jenž zkušeně skóroval u bližší tyče. Hosté však nepolevovali v tlaku. Po šancích Elvise Mashikeho a Davida Pozníčka nastal ve 42. minutě další závar před domácí brankou a odražený míč poslal nezadržitelně do sítě agilní Ondřej Šípek. „Inkasovali jsme po chybách, ale jinak se hrálo převážně na píseckou bránu. Našim klukům prakticky nemám co vytknout,“ poznamenal Martin Frýdek, kouč Vltavínu.

Gól do šatny jakoby nebyl vůbec žádným varováním pro Jihočechy, kteří po obrátce zůstávali hodně pasivní a ve hře nepřesní. Hosté naopak hýřili elánem a bylo otázkou času, kdy upraví skóre. Podařilo se jim to v 65. minutě po akci, kterou vedl středem hřiště David Pozníček, napravo našel volného Biholonga Abenu a ten pohodlně vyrovnal střelou k levé tyči. Na hřišti bylo prakticky jedno mužstvo, jenže příležitosti Vltavínu zůstávaly nevyužité. Ondřej Šípek dokonce minul úplně prázdnou branku.

Naopak udeřilo ze zcela ojedinělé akce píseckého týmu. Šest minut před vypršením základní hrací doby zatáhl míč dopředu Tomáš Froněk, na levé straně našel Filipa Vaňka a ten docela mazácky zacentroval do pokutového území. Tam si naběhl Filip Řezáč a svým druhým gólem rozhodl o výsledku. Závěrečný tlak hostí už nepřinesl změnu.

„Dlouho jsem nezažil takový zápas,“ postěžoval si Martin Frýdek. „Scénář byl podobný jako na podzim proti stejnému soupeři. Jen s tím rozdílem, že třetí gól jsme tentokrát dali my. Jsem rád, že jsme zvládli těžké utkání a věřím, že nás to povzbudí do dalších kol,“ vyjádřil naději domácí kouč Ondřej Prášil.

FC PÍSEK – LOKO VLTAVÍN 3:2 (2:1)

Góly: 1. Řezáč, 31. Rendla, 84. Řezáč – 42. Šípek, 65. Abena.

Rozhodčí: M. Paták – V. Paták, Duda. ŽK: 1:2 (69. Vaněk – 35. Pejša, 67. Abena). Diváků: 200.

Písek: Rondzik – Hrachovec, Rendla, Holub, Řehák – Milec (88. J. Held) – Voráček, Kočí, Froněk (90. M. Held), Vaněk (90. Sajtl) – F. Řezáč. Trenér Ondřej Prášil.