Dynamo získalo první jarní bod ve Znojmě

pátek, 10. března 2017, 20:31

Druholigoví fotbalisté SK Dynamo České Budějovice uhráli v 18. kole Fortuna národní ligy bod za remízu 1:1. V zápase, který fotbalové krásy moc nenabídl, museli Jihočeši dotahovat manko.

Do utkání ale vstoupili lépe, když Táborský ohrozil v úvodní desetiminutovce domácí branku rovnou dvakrát. Nejprve po špatném odkopu gólmana branku z velké dálky přestřelil, následně pak po výborném centru od Wermkeho pálil ve skluzu vedle levé tyče. V 16. minutě kontroval Urbančok, kterého vychytal pozorný Křížek. Po půlhodině hry se začali více prosazovat domácí. Javůrek, Helísek a ani Odehnal ale branku netrefili.

Znojmo se nakonec v prvním poločase dokázalo prosadit. Ve 38. minutě neuhlídal Funda na kraji Teplého, jehož centr našel střílejícího Jana Javůrka, který tečí přes obránce otevřel skóre – 1:0.

Po změně stran mohl v 50. minutě vyrovnat Benát. Z hranice vápna bohužel pro hosty pálil vedle pravé tyče. Blízko vyrovnání byl za další tři minuty Táborský, jehož hlavička skončila na tyči. V 57. minutě reklamovali Jihočeši ruku jednoho z domácích hráčů, ale penalty se nedočkali.

Dynamo srovnalo v 65. minutě po krásné souhře. Kladrubský dlouhým pasem našel Wermkeho, který přeskočil obránce a dostal se do vápna. Místo zbrklého zakončení si záložník Českých Budějovic počínal mazácky a dal balon pod sebe na dobíhajícího kapitána Petra Benáta. Pro něj už nebyl problém umístit balon mezi tři tyče – 1:1.

Znojmo zahrozilo hned po rozehrávce. Šamánka ve velké šanci vychytal Křížek a odražený balon odkopl Novák. Do 82. minuty se pak hrálo oboustranně velmi nepřesně. Až po centru Nováka se do zakončení dostal po zaváhání obrany Wermke. Překonanému brankáři museli pomoci obránci, aby se stav znovu neměnil.

Ani závěr zápasu další výraznou šanci nepřinesl a zápas tak skončil 1:1. Jihočeši získali po domácí prohře s Varnsdorfem první jarní bod. V dalším kole hostí příští pátek od 18 hodin Sokolov.

SC Znojmo – SK Dynamo Č. Budějovice 1:1 (1:0)

Branky: 38. Javůrek – 65. Benát. Rozhodčí: Houdek – Kožár, Kubec. ŽK: 1:1 (Urbančok - Funda). Rohy: 13:6. Diváků: 872.

Znojmo: Doleček – Helísek, Svozil, Odehnal, Cihlář – Teplý, Urbančok, Nepožitek (85. Motal), Javůrek – Klíma, Šamánek (77. Holub).

Dynamo: Křížek – Klesa, Novák, Šourek, Funda - Wermke (87. Vopat), Benát (90. Hála), Kladrubský, Čavoš, Pešek – Táborský.