Juniorka plzeňské Viktorie vyjádřila u Otavy převahu čtyřmi góly

středa, 25. ledna 2017, 22:05

Písečtí třetiligoví fotbalisté doplněni o hráče devatenáctky nastoupili již ke třetí lednové zápasové prověrce. Na umělé trávě a pod umělým osvětlením se v domácím prostředí utkali s juniorkou plzeňské Viktorie, kterou na jihu Čech z lavičky dirigoval Pavel Horváth.

Hosté měli více ze hry a svou převahu dokázali gólově vyjádřit poprvé v 10. minutě, kdy využili zaváhání v písecké rozehrávce a následného momentu překvapení Zubkovem - 0:1. Křestem ohněm v dospělém fotbale si v této situaci prošel domácí starší dorostenec Jan Sigmund, který do první půle nastoupil s kapitánskou páskou.

Po dvaceti minutách hry se oba celky navzájem počastovaly nebezpečnými situacemi. Viktoria nevyužila přímý volný kop ze slibné pozice a na druhé straně se nepodařila hlavička Štěpánu Hlinkovi po pěkné kombinaci Filipa Řezáče s Václavem Milcem.

Plzeňští svůj náskok do přestávky ještě dvakrát zvýraznili. Nejprve dotáhl akci Viktoriánů do zdárného konce Bohumil Havel - 0:2 a poté v posledních sekundách úvodní pětačtyřicetiminutovky neměl problém dopravit balón do sítě Jiří Sedláček - 0:3.

Druhou polovinu utkání si v píseckém dresu užila další trojice členů kádru U19 - do boje s kombinačně hrajícím protivníkem se zapojili Oleksandr Kagui, Lukáš Němeček a Adam Kasík. Plzeň i nadále určovala tempo hry a ještě jednou pohnula ukazatelem skóre, když v 60. minutě napřáhl k dalekonosné střele Lukáš Mudra - 0:4.

Také domácí se dočkali alespoň čestného úspěchu. Po přihrávce Ondřeje Sajtla dotlačil z bezprostřední blízkosti míč za brankovou čáru Lukáš Havel - běžela 79. minuta.

Trenér FC Písek Ondřej Prášil: „Měli jsme v sestavě čtyři kluky z U19. Situace kolem hráčů není momentálně ideální ve smyslu toho, že dneska přišly dvě omluvenky a najednou nemáme s kým hrát - a na hře je to potom samozřejmě znát. Rozdíl mezi sehraností naší a Viktorky byl markantní. Předchozí dva duely určitě nevypadaly tak špatně, jako to v určitých fázích, kdy si soupeř dělal, co chtěl, bylo dnes. Na druhou stranu, utkání splnilo význam ve smyslu kondiční přípravy a jsme rádi, že se nikdo nezranil. Výsledek ani hra nebyly ideální, ale v sestavě, v jaké jsme nastoupili, jsme asi výše pomýšlet nemohli.“

FC Písek - FC Viktoria Plzeň U21 1:4 (0:3)

Branky: 79. Havel - 10. Zubkov, 36. Havel, 45. Sedláček, 60. Mudra.

Sestava FC Písek: Rondzik (46. Varyš) - Řehák, Havel, Rendla, Sajtl, Sigmund, Milec, Salašovič, Hlinka, J. Held, Řezáč. Do 2. poločasu nastoupili: Kagui, Němeček, Kasík.