Příprava: Písek vyhrál nad juniorkou Dynama. Táborsko neuspělo na Vyšehradě

neděle, 22. ledna 2017, 17:55

Zimní příprava pokračovala o víkendu několika zápasy. Oba táborské celky prohrály v přípravných zápasech v Praze. A-tým s ligovým Hradcem v Tipsport lize, béčko v H. Měcholupech s juniory Bohemians. Českobudějovická juniorka přivítala třetiligový Písek, který gólem Martina Voráčka z první půle vyhrál nejtěsnějším možným poměrem.

Černobílé mládí si pod trenéry Petrem Skálovou a nově Romanem Lengyelem poprvé zahrálo v domácím prostředí. Po porážce v Příbrami 1:3 podlehla juniorka Písku 0:1, když vítěznou trefu obstaral Voráček. Na Složišti si příští sobotu zahraje divizní Jankov (10 hod.), Písečtí už ve středu 25. ledna od 18 hod. hostí juniorku Plzně.

Po klokanech podlehli Táborští dalšímu účastníkovi nejvyšší soutěže. V prvním poločase se odehrávala vyrovnaná partie, Jihočeši několikrát zahrozili po závěrech před brankou votroků, ale do černého se trefil po půl hodině Šípek, když po přihrávce Malinský prostřelil hradbu těl včetně debutujícího brankáře Kotnoura. O přestávce vyměnil trenér Nádvorník celou jedenáctku, ale na Hradec nic nevymyslela. Naopak, čtvrt hodiny před koncem pečetil Pázler na 2:0. Táborsko skončilo ve skupině třetí a v sobotu 28. ledna se střetne s třetím týmem skupiny B.

Táborská rezerva nestačila na juniorku Bohemians. Na umělce v H. Měcholupech vsítil při porážce 1:5 čestný úspěch Lukáš Turek. První přípravný duel odehráli také svěřenci trenéra Františka Cipra. Na domácí umělce nečekaně podlehli Vodňanům, když nedotáhli ztrátu z první půle. Od čtvrtka do soboty (26. – 28. 2.) čeká hlubocké hráče soustředění, které zakončí prvním zápasem Hlubocké zimní ligy s Roudným.

FC MAS Táborsko – FC Hradec Králové 0:2 (0:1)
Branky: 34. Šípek, 75. Pázler. Foto zde
Táborsko: Kotnour – Hovorka, Navrátil, Zavadil, Souček – Musiol, Javorek, Mrsic, Kalvach, Kočí, Džafič. Do 2. poločasu nastoupili Toma, Ondovský, Gašparovič, Nešický, Kučera, Ciku, Šefčík, Běloušek, Klusák, Toml, Gebert.

Bohemians Praha 1905 – FC MAS Táborsko B 5:1
Branky: Mitrovič 2, Artemuk, Horizrál, Grohmann - Turek.

SK Dynamo ČB U21 – FC Písek 0:1 (0:1)
Branku dal Martin Voráček. Rozhodčí Mach, 50 diváků. Foto zde

TJ Hluboká n. Vlt. – FK Vodňany 2:3 (0:2)
Branky: Rubick, T. Adam – Bače, Polanský, Varyš. Rozhodčí: Jarolímek – Klimeš, Tauber.

MFK Dobříš – FC ZVVZ Milevsko 5:3 (3:0)
Branky: 22. Obdržal, 33. vlastní, 40. Maryška, 54. Karas, 90. (pen.) Talůžek – 46. Komárek, 52. Kosobud, 70. Koutník. Příprava na UMT Dobříš.

FC Písek U19 - SK SIKO Čimelice 2:2 (1:2), penalty 4:3
Branky: Kinkor, Kagui - Hegenbart 2.

SK Dynamo ČB – Loko Vltavín 3:0 (2:0)
Branky: 31. Čermák, 45. Táborský, 87. Vaněk.
Dynamo: Křížek – Klesa (46. Kladrubský), Novák, Šourek (46. Jáša), Funda – Čavoš, Čermák (46. Hála) – Kadula, Táborský (46. Wermke), Pešek (46. Vaněk) – Kalod (46. Matějka). Hráno na Složišti.